Platobný terminál

S platobným terminálom Comgate ušetríte až 20 % nákladov. Vaši zákazníci budú môcť platiť kartou, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay alebo elektronickými stravenkami. Platobný terminál je prenosný, môžete ho používať v prevádzke aj vonku. Vo výsledku získate vyššie tržby. Platobný terminál poskytujeme obchodníkom v Česku.

Vyberte si svoju tarifu platobného terminálu

Start

pre obchodníkov
s prvou zmluvou na platby kartou


Pre tých, ktorí doteraz
neprijímali platby kartou

6 mesiacov zadarmo

Easy

bez fixných poplatkov,
jedna sadzba pre všetky platby


Žiadny záväzok,
cenník a zmluva
na webe

0,98 %
+ 0 EUR

Profi

poplatky s rozlíšením typu karty


Vhodné pre objemy platieb nad 12 tis. EUR mesačne

od 0,62 %
+ 0,02 EUR

Custom

pre objem platieb nad 100 tis. EUR mesačne


Tarifa na mieru pre väčších obchodníkov

poplatky
na mieru

Vaši zákazníci budú môcť platiť kartou kontaktne aj bezkontaktne, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay alebo elektronickými stravenkovými kartami. Platobný terminál je prenosný, môžete ho používať v prevádzke aj vonku. Vo výsledku získate vyššie tržby.

Ušetrite až 20 % nákladov

Pri prechode na platobnú bránu alebo terminál Comgate významne ušetríte. Naviac u nás sa všetky ceny dozviete jednoducho na stránkach. Môžete si vybrať medzi niekoľkými tarifami podľa typu vášho obchodu.

Mesačný objem platieb

0 €

Ročná úspora

0 €

Opýtať platobný terminál

 • Easy
 • Profi
 • Custom
 • Start

Všetky funkcie, jednoduchá inštalácia aj prevádzka

Platobný terminál zvyčajne sprevádzkujeme do dvoch pracovných dní.

Viac platieb

Platby kartou, mobilom aj hodinkami

Platobný terminál Comgate prijíma platby platobnými kartami Visa a Mastercard vydanými v EÚ aj mimo nej. Vaši zákazníci zaplatia aj pomocou Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay alebo Fitbit Pay.

Elektronické stravenky

Prijímame aj platby elektronickými stravenkovými kartami ako Benefit Plus, Chèque Déjeuner, Edenred – Ticket Restaurant, Naša stravenka Lidl alebo Pluxee.

Jednoduchá inštalácia

Nepotrebujete zásah technika

Platobný terminál vybalíte, zapnete, pripojíte k internetu pomocou Wi-Fi, dátovej SIM karty alebo hotspotu a môžete prijímať platby. Uvedenie do prevádzky zvládne každý.

Prepojenie na pokladničný systém

Platobný terminál je možné prepojiť s väčšinou pokladničných systémov. Táto funkcia zrýchluje prácu obsluhy a znižuje riziko chyby pri zadávaní platby. Údaje totiž vďaka prepojeniu píšete len raz.

Pohodlná prevádzka

V prevádzke aj vonku

Dotykový displej sa ovláda rovnako ako mobilný telefón. Terminál môžete používať v prevádzke aj vonku – napríklad v stánku. K internetu ho pripojíte kdekoľvek.

Napojenie na účtovníctvo

Výpis platieb môžete sťahovať vo formátoch ABO (.gpc), CSV alebo PDF. Priame napojenie bez nutnosti ručných exportov podporujeme napríklad v programoch Stormware POHODA, ABRA FlexiBee, Money S3 alebo iÚčto.cz

S platobným terminálom u nás získate viac,
oveľa viac

Zmluva bez záväzkov

 • uzatvorenie zmluvy jednoducho online

 • uvedenie do prevádzky za pár dní

 • aktivácia zadarmo

 • ukončenie kedykoľvek bez poplatku

Prevody zadarmo každý deň

 • prevod platieb na bankový účet klienta je zadarmo

 • každý pracovný deň

 • zvyčajne druhý deň po nákupe

 • do banky na Slovensku či v Česku

Zákaznická podpora

 • hovoríte s človekom, nie s robotom

 • v pracovných dňoch 8:00–20:00

 • po telefóne alebo e-mailom

 • samoobslužný portál podpory stále k dispozícii

Výpisy do účtovných
systémov

 • exporty dát v ABO, CSV a PDF

 • prehľadné denné aj mesačné výpisy

 • prepojenie na najpoužívanejšie účtovné programy

 • automatické exporty do účtovníctva

Prepojenie s pokladničnými systémami

 • napojenie platobného terminálu na desiatky pokladničných systémov

 • open-source balíčky

 • tlač účtenky príkazom z pokladne

 • pripojenia na vlastné riešenie

Pre všetky typy prevádzok

 • prenosný terminál s dokovacou stanicou

 • jednoduché ovládanie na dotykovej obrazovke

 • pripojenie Wi-Fi alebo datovej SIM

 • OS Android ako v mobile

Viac o funkciách platobného terminálu, jeho ovládania alebo o prepojení s pokladničnými systémami nájdete v portáli podpory.

Pripojte sa k 15 tis. obchodníkov

Každým rokom k nám prechádza niekoľko tisíc obchodníkov. U nás nachádzajú lepšiu službu aj úsporu na poplatkoch. Pridajte sa k nám aj vy.

Čo o nás hovoria zákazníci?

4,6

500+ recenzií

4,5

170+ recenzií

Čo o nás hovoria zákazníci?

4,6

500+ recenzií

4,5

170+ recenzií

Bezpečnosť na prvom mieste

Spoločnosť Comgate je spracovateľom údajov o kartách, v rámci svojich služieb vykonáva online platby. Je priamym členom spoločností platobných kariet VISA a Mastercard, držiteľom licencie národnej banky Platobnej inštitúcie a držiteľom bezpečnostného certifikátu PCI DSS Level 1.

Priamy člen asociácií
VISA a Mastercard

Comgate je priamym členom (Principal member) asociácií platobných kariet VISA a Mastercard. Ako spracovateľ kariet (acquirer) máme plný prístup ku všetkým kartovým technológiám.

Licencia národnej banky
Platobnej inštitúcie

Licencia Platobnej inštitúcie znamená, že Comgate má oprávnenie poskytovať platobné služby bez obmedzenia objemu transakcií na celom území EÚ a podlieha dozoru národnej banky.

Bezpečnostná certifikácia
PCI DSS Level 1

Certifikácia PCI DSS najvyššieho stupňa sa udeľuje spoločnostiam, ktoré preukážu požadovanú mieru zabezpečenia informačných systémov, obnovuje sa jedenkrát za rok.

Často kladené otázky

Ako vybrať platobný terminál?

Pri výbere platobného terminálu doporučujeme dôkladne porovnať cenové ponuky. Po prvé je potrebné zistiť, či ponúkané ceny sú pevné, či orientačné v režime MIF++. Pevné ceny znamenajú istotu. Ceny v režime MIF++ sú, ako už bolo povedané, orientačné a skutočné poplatky od tých cenníkových sa môžu značne líšiť. Doporučujeme pevné ceny, v žiadnom prípade nie MIF++. Po druhé je potrebné zistiť, či je zmluva so záväzkom. Často prevádzkovatelia požadujú záväzok aj na niekoľko rokov, ale negarantujú ceny. Napríklad po pár týždňoch od podpisu zmluvy poskytovateľ platobného terminálu môže jednostranne zmeniť cenník bez možnosti zrušiť niekoľkoročný záväzok. Doporučujeme preto poskytovateľa, ktorý ponúka zmluvu bez záväzku.

Aké sú poplatky za platby kartou?

Poplatky za platby kartou na platobnom termináli môžu byť pevné, alebo takzvané odhadované podľa MIF++. Niektorí poskytovatelia ponúkajú jednotnú pevnú sadzbu pre všetky typy platobných kariet bez rozdielu. Iní poskytovatelia ponúkajú rôzne sadzby pre rôzne typy platobných kariet, ale vždy pevnú sadzbu. Ďalší poskytovatelia ponúkajú cenu služieb v odhadovaných hodnotách podľa MIF++. My v Comgate ponúkame pevné sadzby, a naviac svojim zákazníkom dávame možnosť voľby medzi cenníkom s jednotnou sadzbou pre všetky typy platobných kariet, alebo cenníkom s rôznymi poplatkami podľa typu platobnej karty. Vždy sa ale jedná o pevnej cene. Cenníky naviac prezentujeme verejne na našich stránkach.

Aký je poplatok za platobný terminál?

Poplatky za platobný terminál sa typicky skladajú z poplatkov z jednotlivých platieb a mesačného poplatku za prenájom platobného terminálu. Mesačný poplatok za prevádzku sa zvyčajne od určitého objemu platieb neúčtuje. Niektorí poskytovatelia naviac účtujú aktivačný poplatok. Častou vadou cenníkov niektorých poskytovateľov platobných terminálov je nezrozumiteľnosť ponuky. Medzi časté prehrešky ponúk patrí: 1) prezentácia odhadovaných cien podľa MIF++ tak, ako by sa jednalo o ceny pevné, 2) akcentovanie len jednej zložky transakčného poplatku a potlačenie informácie o ďalších poplatkoch, 3) zmluvný záväzok používať platobný terminál aj na niekoľko rokov. Niektorí poskytovatelia sa často uchyľujú k praxi výhodné ponuky na začiatku spolupráce a následne, po uplynutí približne šiestich mesiacov ku zdraženiu pod zámienkou iného než očakávaného priemeru hodnoty platieb či podobného argumentu. Istotu ponúka voľba poskytovateľa, ktorý účtuje pevné poplatky podľa ponuky a svoje cenníky verejne prezentuje na internete.

Môžem mať platobný terminál zadarmo?

Platobný terminál môžete mať úplne zadarmo až po dobu šiestich mesiacov v rámci tarify Štart. Po celé toto obdobie budete mať poplatok za prenájom platobného terminálu zadarmo, a k tomu poplatky za platby kartou až do výšky 2 tis. EUR mesačne tiež zdarma. Na platby kartou nad limit 2 tis. EUR mesačne sa bude vzťahovať poplatok 0,98 % + 0 EUR. Po skončení obdobia prvých šiestich mesiacov vám budú účtované štandardné poplatky dľa tarify Easy. Tarifa Štart je určená pre začínajúcich obchodníkov, ktorí v minulosti nevyužívali platby kartou. Všetky spomenuté cenové tarify nájdete na našich stránkach.

Kde nájdem porovnanie platobných terminálov?

Podrobné porovnanie platobných terminálov ponúka veľa poskytovateľov aj nezávislých porovnávačov. Tieto porovnania sa zameriavajú na cenové podmienky, záväzky zo zmluvy, prepojením na pokladničný systém alebo exporty dát o platbách na platobnom termináli do účtovných systémov. Jedno z vyhľadávaných porovnaní platobných terminálov nájdete aj na stránkach Comgate.

Chcete se opýtať?

Sme online v pracovných dňoch od 08:00 do 20:00. Na vaše otázky odpovieme obratom.

Ikona zavináč

poslať e-mail
podpora@comgate.sk

Ikona chat

spustiť
online chat