O nás

sme česká firma s 20-ročnou tradíciou

prevádzkujeme platobné brány a terminály

naše služby využíva viac ako 15 tisíc klientov

ponúkame férové ​​podmienky bez hviezdičiek

Míľniky rozvoja

Príbeh Comgate

Začínali sme v roku 2000 ako študentský tím, ktorý pod menom SmartNET tvoril mobilné internetové stránky pre športové kluby. Mali sme kreatívny prístup, málo peňazí, málo pravidiel.

V roku 2002 sme zmenili meno na Comgate a ponuku služieb rozšírili o platformu na spracovanie dát v spotrebiteľských súťažiach, najmä SMS správ v reálnom čase

K tejto činnosti sme neskôr pripojili prevádzku podporných infoliniek pre spotrebiteľské súťaže. Po čase sme prevádzkovali outsourcing zákazníckej starostlivosti pre poisťovne, banky, mobilných operátorov alebo dodávateľov energií so stovkami operátorských pracovísk. V roku 2018 sme tieto aktivity predali nadnárodnej spoločnosti, čím vznikla v Česku jednotka na trhu.

Vysokokapacitné konektory k mobilným operátorom, ktoré umožňovali spracovanie obyčajných SMS aj príjem spoplatnených správ, sme časom začali sprostredkovávať aj tretím stranám. Dlho sme boli najväčším agregátorom komerčných premiumov SMS služieb v Česku – pokiaľ odhliadneme od projektov, ktorých zadávateľom je štátom kontrolovaný subjekt ako SMS lístky alebo parkovanie.

Kvôli distribúcii cien pre výhercov v spotrebiteľských súťažiach sme v roku 2008 vstúpili do segmentu skladovania a logistiky. Z prvej skladovej prevádzky v obci Spojil pri Pardubiciach sa postupnými krokmi vyvinula spoločnosť Shipmall so skladmi v Prahe, Týništi nad Orlicí, Senci na Slovensku a vlastným logistickým systémom. V nej dnes poskytujeme služby fulfillmentu približne dvom stovkám e-shopov.

V roku 2010 sme získali licenciu ČNB pre platobné služby a začali sme sprostredkúvať platby kartou na internete. O šesť rokov neskôr sme získali licenciu platobnej inštitúcie, ktorá je platná pre neobmedzený objem transakcií a celé územie EÚ. Na platobnej bráne ponúkame najširšiu škálu platobných metód – od kartových transakcií cez QR platby, bankové prevody až po odložené platby a platbu na tretiny. Neustále sledujeme trendy, nové platobné metódy uvádzame obvykle ako prví v Česku. V roku 2019 sme rozšírili ponuku aj o platobné terminály do predajní.

Veríme v kvalitu svojich služieb, preto od klientov nepožadujeme žiadne časové záväzky. V jednom riešení spájame výhody platieb na internete a v tradičných predajniach, všetko aktivujeme zadarmo. Vždy premýšľame o úžitku pre našich zákazníkov a pri hľadaní najlepších riešení používame sedliacky rozum. V menšom počte a za zlomok nákladov dokážeme poskytovať platobné služby, ktoré sú rovnako dobré ako tie od zavedených korporácií a v mnohých ohľadoch aj lepšie. Ku klientom sa správame férovo - keď zlacňujeme, zlacňujeme všetkým, novým aj existujúcim zákazníkom.

Vďaka tomu sa nám darí získavať nových klientov. Sme zdravá spoločnosť, ktorá rastie o desiatky percent ročne, svoj rozvoj pritom dokáže financovať sama bez vonkajších investícií. Mierime do zahraničia, kde chceme pôsobiť ako plnohodnotný poskytovateľ platobných služieb. Veríme, že aj zo slovenského prostredia môže na poli platobných služieb vzísť spoločnosť európskeho formátu.

Chcete sa opýtať?

Sme online v pracovných dňoch od 08:00 do 20:00. Na vaše otázky odpovieme obratom.

Ikona zavináč

poslať e-mail
podpora@comgate.sk

Ikona chat

spustiť
online chat

Chcete sa opýtať?

Sme online v pracovných dňoch od 08:00 do 20:00. Na vaše otázky odpovieme obratom.