Funkcie platobného terminálu

Potrebujete prenosný alebo stacionárny platobný terminál? U nás nájdete obe varianty, ktoré ovládajú Google Pay a Apple Pay, platbu elektronickou stravenkou a samozrejme platobnou kartou. Podporujeme všetky bežné funkcie a napojenie na väčšinu pokladničných systémov. Platobný terminál poskytujeme obchodníkom v Česku.

Platobné metódy

Platby kartou. Platobný terminál Comgate akceptuje bežné platobné karty Visa, Visa Electron, Mastercard a Maestro. Nezáleží na tom, odkiaľ je váš zákazník, proces platby bude rovnaký.

Apple Pay. Apple Pay je platobná metóda, ktorá umožňuje zákazníkom jednoduché platenie na platobnom termináli pomocou karty uloženej v Apple Wallet.

logo značky Apple pay

Google Pay. Google Pay umožňuje zákazníkom jednoduché platenie na platobnom termináli pomocou karty uloženej v Peňaženke Google.

logo značky Google pay

Stravenkové karty. Na platobnom termináli môžete akceptovať stravenkové karty (CZ) Ticket Restaurant, Chèque Déjeuner (UP), Naša stravenka, Pluxee, Edenred, Benefit Plus. Pre aktiváciu služby je potrebné uzavrieť zmluvu s príslušnou stravenkovou spoločnosťou.

Účtovníctvo

Výpisy platieb. Výpis platieb ponúkame vo formáte ABO (.gpc), CSV alebo PDF. Podrobnosti k výpisom vrátane ukážkových súborov nájdete na stránkach podpory.

Prepojenie do účtovného systému. Výpisy platieb na platobnom termináli je možné jednoducho nahrať do ľubovoľného účtovníctva. V najčastejších účtovných systémoch sme to ešte zjednodušili. Prepojenie priamo do účtovníctva bez nutnosti ručného nahrávania súborov ponúkame pre Stormware POHODA, ABRA FlexiBee, Money S3. Viac o prepojení do účtovníctva sa dozviete na stránkach podpory.

Pokladničné systémy

Prepojenie platobného terminálu a pokladničného systému uľahčuje prácu pokladníkov a znižuje chybovosť pri zadávaní platieb.

Typy platobných terminálov

Stacionárne (pevné). Komunikujú cez pevný internet, platobný terminál musí byť pripojený do elektrickej siete.

Prenosné. Komunikujú cez Wi-Fi či datovú SIM. Je možné ich využívať aj mimo danú pobočku. Terminály cez Wifi pripojenie je vhodný napr. v reštaurácii či kaviarni. Využiť môžete aj pripojenie cez hotspot.

Ďalšie funkcie platobného terminálu

Storno platby. Zadali ste chybnú čiastku poslednej transakcie? Platbu môžete na platobnom termináli stornovať pomocou funkcie „Storno transakcií".

Uzávierka. Získajte prehľad o počte vykonaných transakcií na platobnom termináli pomocou automatickej alebo ručnej uzávierky.

Sprepitné. Čím spokojnejší zákazník, tým väčšie sprepitné. Prijmite na platobnom termináli odmenu za vynikajúco odvedené služby.

Variabilný symbol. Platobný terminál ponúká možnosť označiť každú platbu variabilným symbolom pre jednoduchšie spracovanie pri účtovaní.

Platby na účet

Automaticky D+1. Platba z e-shopu, ktorá bude pripísaná na náš bankový účet v deň D, odíde na bankový účet klienta najneskôr nasledujúci pracovný deň, často však v ten istý pracovný deň.

Denne v pracovné dni. Platby posielame na bankové účty klientov denne v pracovné dni. To znamená, že platby za víkendy a dni pracovného voľna posielame na účty klientov prvý nasledujúci pracovný deň.

Zadarmo na ľubovoľný účet. Platby v EUR či EUR posielame na ľubovoľný bankový účet vedený v Česku či na Slovensku zadarmo. Rovnako zadarmo sú aj SEPA platby v mene EUR v rámci všetkých štátov EÚ, EHP a ďalších európskych krajín.

Zoznam všetkých platobných metód a ďalších funkcií vrátane ich popisu nájdete na stránkach podpory.

Chcete se opýtať?

Sme online v pracovných dňoch od 08:00 do 20:00. Na vaše otázky odpovieme obratom.

Ikona zavináč

poslať e-mail
podpora@comgate.sk

Ikona chat

spustiť
online chat