Funkcie platobnej brány

Pýtate sa, aké funkcie naša platobná brána ponúka? Jednoducho – všetky. Vedľa najširšej škály platobných metód, mien a jazykov má jednoduchú integráciu, zvyšuje počet dokončených a zaplatených objednávok a uľahčuje prácu účtovníkom.

Platobné metódy

Platby kartou. Platobná brána Comgate podporuje karty Visa, Visa Electron, Mastercard a Maestro ako aj stravenkové a benefitné karty Chèque Déjeuner, Edenred, Lidl. Viac o platbách kartou nájdete na stránkach podpory.

Apple Pay. Apple Pay je platobná metóda, ktorá umožňuje zákazníkom jednoduché platenie pomocou karty uloženej v Apple Wallet. Pre zobrazenie služby je potrebné mať k dispozícii webový prehliadač Safari a zariadenie od spoločnosti Apple. Viac k Apple Pay nájdete na stránkach podpory.

logo značky Apple pay

Google Pay. Google Pay je platobná metóda, ktorá umožňuje zákazníkom jednoduché platenie pomocou karty uloženej v Peňaženke Google. Platba Google Pay je v podstate to isté ako platba kartou. Zákazník nemusí opisovať číslo karty ani ďalšie údaje. Viac k Google Pay nájdete na stránkach podpory.

logo značky Google pay

Bankové prevody. Veľa kupujúcich preferuje platbu inak ako kartou. Na prvom mieste sú bankové prevody. Viac sa k téme dočítate na stránkach podpory.

Na Slovensku:

V Česku:

V Poľsku:

QR platby. V poslednej dobe sú čoraz viac obľúbenejšie QR platby. Pokiaľ kupujúci vykonáva nákup na počítači či tablete, uvíta možnosť zaplatiť jednoducho s použitím QR kódu. Viac k téme sa dočítate na stránkach podpory.

Odložené platby v Česku. Platobná brána má kompletne integrovanú funkciu odložených platieb. Kupujúci môže uhradiť tovar až za 30 dní. Obchodník obdrží potvrdenie o zaplatení hneď a peniaze mu poukážeme v štandardnej dobe, bez ohľadu na platobné schopnosti kupujúceho. Kupujúci si môže vybrať z mnohých poskytovateľov. Podrobné informácie nájdete na stránkach podpory.

Platby na tretiny v Česku. Pri voľbe platobnej metódy na tri splátky kupujúci vykoná platbu jednej tretiny nákupu a ďalšie dve tretiny bude hradiť v dvoch splátkach v nasledujúcich dvoch mesiacoch. Obchodník obdrží potvrdenie o zaplatení obratom, platba za celý nákup bude vykonaná na bankový účet obchodníka rovnako ako pri platbe kartou. Obchodník nenesie zodpovednosť za nasledujúce splátky kupujúceho. Rozloženie platby na tri splátky je pre kupujúceho zdarma. Podrobné informácie nájdete na stránkach podpory.

Splátkový predaj v Česku. Pri predaji na splátky môže kupujúci rozložiť hodnotu nákupu na väčší počet mesiacov. Náklady úveru nesie plne kupujúci. Predajca obdrží potvrdenie o platbe obratom podobne ako pri platbe kartou či bankového prevodu. Riziká spojené s úverom nesie plne poskytovateľ úveru, v žiadnom prípade nie predajca.

Podporované platformy

Komerčné platformy. BiznisWeb, Clevero, EasyShop, eBrána, eshop-rýchlo, ExitShop, FAPI, FastCentrik, Shopify, ShopSystem, Shoptet, UPGates, Webareal a ďalších 100 riešení, o ktorých sa dočítate na stránkach podpory.

Open source platformy. Podporujeme prepojenie na Drupal Commerce, Hika Shop, Jigoshop, Magento, Opencart, PrestaShop, VirtueMart, WooCommerce, WP eCommerce, Zencart, prípadne ponúkame prepojenie pomocou API. Odkazy na moduly pre prepojenie nájdete na stránkach podpory.

Rozhranie v účtovníctve

Výpisy platieb. Výpis platieb ponúkame vo formáte ABO (.gpc), CSV alebo PDF. Podrobnosti k výpisom vrátane ukážkových súborov nájdete na stránkach podpory.

Prepojenie do účtovného systému. Výpisy platieb je možné jednoducho nahrať do ľubovoľného účtovníctva. V najčastejších účtovných systémoch sme to ešte zjednodušili. Prepojenie priamo do účtovníctva bez nutnosti ručného nahrávania súborov ponúkame pre Stormware POHODA, ABRA FlexiBee, Money S3, iÚčto.cz. Viac k prepojeniu do účtovníctva sa dozviete na stránkach podpory.

Meny a jazyky na bráne

Platby v deviatich menách. EUR, CZK, PLN, HUF, USD, GBP, RON, NOK a SEK. Ďalšie informácie k menám nájdete na stránkach podpory.

Komunikácia v 22 jazykoch. Platobná brána je k dispozícii v češtine, slovenčine, angličtine, nemčine, francúzštine, španielčine, taliančine, poľštine, maďarčine, švédčine, nórčine, chorvátčine, slovinčine, rumunčine, holandčine, estónčine, bulharčine, gréčtine, dánčine, portugalčine, litovčine a lotyštine. Ďalšie informácie k menám a jazykom nájdete na  stránkach podpory.

Technické parametre

Reštart platby. Pokiaľ zákazník zadá platobné údaje chybne, brána mu automaticky ponúkne nový pokus o zaplatení rovnakou alebo inou platobnou metódou. Táto funkcia zvyšuje počet dokončených platieb na e-shope. Viac o reštarte platieb na stránkach podpory.

Platby na stránke brány. Štandardné nastavenie brány, kedy po potvrdení platby na strane e-shopu dôjde k presmerovaniu na platobnú bránu.

Platby na stránke e-shopu. Zobrazte si platobnú bránu v košíku či pomocou vyskakovacieho okna nad e-shopom. Vďaka iFrame zákazníci pri platbe neopustia váš web.

Responzívny design. Platobná brána sa automaticky prispôsobuje zariadeniu používateľa. Platbu jednoducho vykonáte na počítači, tablete alebo mobilnom telefóne.

Zapamätanie platobnej karty. Dáta o karte zákazníkov budú pri ďalších nákupoch na e-shope vyplnené vopred. To znamená pohodlnejšie a rýchlejšie platby. Viac informácií na stránkach podpory.

Vzhľad na mieru. Vzhľad platobnej brány môže zapadať do vášho brandu. Zdarma vám nastavíme logo či pozadie platobnej brány podľa požiadaviek.

Opakované platby. Funkciu opakovaných platieb využijete pre predplatné či pravidelné strhávanie poplatkov za služby z karty zákazníka.

Platobný odkaz. Generujte pre svojich zákazníkov nové odkazy k platbe. Platobný link zákazníkovi zobrazí platobnú bránu pre dokončenie platby.

Predautorizácia. Potrebujete zákazníkom „rezervovať“ čiastku pred predajom tovaru či služieb? Aktivujte si službu predautorizácia na platobnej bráne.

Refundácia. Vracajú či reklamují zákazníci tovar v zákonnej lehote? Vďaka refundácii vrátite čiastku v plnej i v čiastočnej výške.

Storno platby. Obdržali ste duplicitnú objednávku? Druhú platbu stornujte a umožnite nákup tovaru ostatným zákazníkom.

Urgencia platby. Získajte odkaz na doteraz nezaplatenú platbu. Odkaz so žiadosťou o uhradení objednávky pošlite zákazníkovi na e‑mail.

Expirácie platieb. Vďaka nastaveniu expirácie platby viete ihneď, či platba prebehla, alebo nie. Získajte tak príležitosť predať tovar ďalšiemu záujemcovi.

API dokumentácia. Naša API dokumentácia je verejne dostupná na stránkach podpory.

Platby na účet

Automaticky D+1. Platba z e-shopu, ktorá bude pripísaná na náš bankový účet v deň D, odíde na bankový účet klienta najneskôr nasledujúci pracovný deň, často však už v ten istý pracovný deň.

Každý pracovný deň. Platby posielame na bankové účty klientov každý pracovný deň. To znamená, že platby za víkendy a dni pracovného voľna posielame na účty klientov prvý nasledujúci pracovný deň.

Zdarma na ľubovoľný účet. Platby v Kč či EUR posielame na ľubovoľný bankový účet vedený v Českej republike či na Slovensku zdarma. Taktiež sú zdarma i SEPA platby v mene EUR v rámci všetkých štátov EU, EHP a ďalších európskych krajín.

Zoznam všetkých platobných metód a ďalších funkcií vrátane ich popisu nájdete na stránkach podpory.

Chcete se opýtať?

Sme online v pracovných dňoch od 08:00 do 20:00. Na vaše otázky odpovieme obratom.

Ikona zavináč

poslať e-mail
podpora@comgate.sk

Ikona chat

spustiť
online chat