Petra Paterová: Rada rozdávam nezabudnuteľné darčeky

Ak hľadáte zaujímavý darček, potom by vašej pozornosti nemal uniknúť e-shop reknitodarkem.cz. Ten ponúka luxusnú kozmetickú značku Winter in Venice v originálnom darčekovom balení, ktoré vám zostane na pamiatku. Za e-shopom stojí Petra Paterová, ktorá nám prezradila, prečo sa rozhodla realizovať v tomto odbore, aká bola cesta k jej snu a čo chystá do budúcnosti.

Náš e-shop ponúka originálne darčeky pre ženy aj mužov. Sme dovozcovia s výhradným zastúpením úspešnej britskej značky Winter in Venice, ktorá ponúka kvalitnú telovú kozmetiku v atraktívnom darčekovom balení v podobe šperkovnice, kvetináča alebo darčekovej misy, ktoré vám zostanú na pamiatku.

Začiatok môjho podnikania súvisí s tým, že rada dávam darčeky a vždy som chcela, aby boli nezabudnuteľné. Často som počula od mužov, že nevedia, čo kúpiť, a tak som začala darčeky vyrábať na objednávku. Vždy som vypočula zákazníkov, ktorí si priali kúpiť zaujímavý darček, aby som správne pochopila, čo má darček povedať ... proste "Povedz to darčekom."

Vždy som vypočula svojich zákazníkov, aby som správne pochopila, čo má darček povedať ... preto "Povedz to darčekom".

Naše motto je, že darček by mal byť vždy taký, aby vyjadril charakter človeka a bolo z neho cítiť, že ten, kto darček venuje, sa zaoberal tým, čo má obdarovaný rád, čo je pre neho typické a dôležité.

Časom som objavila v Anglicku spoločnosť, ktorej majiteľka má rovnakú stratégiu ako my. Stali sa z nás priateľky a získali sme výhradné zastúpenie pre Českú a Slovenskú republiku. Značka Winter in Venice dnes tvoria základný sortiment tak, aby ho bolo možné doplniť o ponuku darčekov v limitovanej edícii alebo výrobou len jedného kusu na želanie.

Zo začiatku bol najväčší problém zistiť, aké výrobky sú u nás obľúbené a nastaviť správnu cenovú politiku. Veríme, že je potrebné nepoľavovať zo starostlivosti o zákazníka a zostať poctivý a poskytovať nadštandardné služby.
 

Najväčším potešením pre mňa je, keď zákazník povie, že u nás prežil krásne chvíľky, čoskoro sa vráti a či nás odporúči.

Najviac ma baví dizajnová časť, keď sa mi podarí vymyslieť neopakovateľný darček, ktorý má úspech. V januári 2019 sme navyše otvorili obchodík, kde si zákazníci môžu všetky darčeky prezrieť a privoňať si. Keď spolu so zákazníkom nájdeme ten pravý darček, tak ho vieme aj pekne zabaliť. Medzitým si zákazník môže dať kávu alebo pohárik dobrého vína. Chceme, aby sa u nás zákazníci cítili dobre, a aj keď si prvýkrát nič nekúpi, nevadí. Dostanú od nás malý darček, aby si mohli telovú kozmetiku, ktorá je súčasťou darčekov, najskôr vyskúšať. A tak sa z nákupu stane milé posedenie, pri ktorom si zákazník odpočinie a zároveň má dobrý pocit, že kúpil to, čo určite urobí radosť.

Najväčšou pochvalou a potešením pre mňa je, keď zákazník povie, že u nás prežil krásne chvíľky, zlepšila som mu deň a čoskoro sa zase vráti či nás odporučí. Zaoberáme sa každou objednávkou samostatne a premýšľame, čo na nej vylepšiť, pre koho je a zároveň každému zákazníkovi posielame malý darček ako poďakovanie za nákup.

Do budúcna by sme radi nadviazali spoluprácu s malými českými výrobcami, ktorý vyrábajú zaujímavé produkty v malých kolekciach. Kvalita je u nás na prvom mieste spolu zo zameraním na ekologické správanie sa, preto chceme minimalizovať plastové komponenty a nahradit ich recyklovateľným materiálom.