Platby v EUR prevádzame novo na váš účet zdarma.

Ak používate platobnú bránu alebo platobný terminál pre prijímanie platieb v eurách, odteraz nebudete platiť poplatok za prevod prostriedkov na ľubovoľný účet v EÚ.

Od konca roka 2019 sa banky postupne prispôsobujú Nariadeniu Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2019/518, ktoré požaduje, aby poplatky účtované a cezhraničné platby v eurách boli rovnaké ako poplatky účtované za zodpovedajúce vnútroštátne platby v tej istej hodnote v národnej mene členského štátu.

Vzhľadom k tejto novej situácii môžeme pre našich zákazníkov odstrániť ďalší poplatok. Vyplatenie prijatých prostriedkov z platobnej brány a platobných terminálov v EUR na ľubovoľný účet v Európskom hospodárskom priestore (SEPA) je v Comgate teraz zadarmo.

Doteraz sme vyplácali prijaté prostriedky platobnej brány a platobných terminálov zadarmo na české účty v kč a na eurové účty vo Fio banke a bankách na Slovensku. Ostatné EuroPlatby platby boli zaťažené poplatkom. Toto obmedzenie sa končí a môžeme posielať peniaze v EUR na ľubovoľný bankový účet s podporou SEPA platieb.

Platby v EUR převádíme nově na váš účet zdarma

SEPA (Single Euro Payments Area) zahŕňa krajiny Európskeho hospodárskeho priestoru (Európskej únie vrátane Nórska, Švajčiarska, Monaka, Lichtenštajnska a Islandu). Pre krajiny mimo Eurozónu (tj. Krajiny, ktoré používajú EUR ako svoju domácu menu) nemusia SEPA platby podporovať všetky platobné inštitúcie.

Tím Comgate