Odložená platba MALL Pay

Na platobnej bráne môžete novo využiť odloženú platbu MALL Pay. Tá umožňuje zákazníkom e-shopov bezplatné odloženie úhrady nákupu až o 14 dní po doručení zásielky. E-shop získa financie ihneď po nákupe.

Overenie klienta prebieha veľmi jednoducho cez SMS kód. Schválenie odloženej platby trvá iba niekoľko sekúnd. Po úspešnom overení je informácia o schválení predaná do e-shopu a zákazník je presmerovaný na stránku s potvrdením o úhrade, tak ako v prípade ostatných platobných metód. Zákazník má možnosť uhradiť platbu bezúročne a to behom 14 dní od doručenia zásielky na základe informácií, ktoré obdržal v e-mailu od MALL Pay. 

Odložeú platbu Mall Pay je možné využiť pre úhradu čiastky až do výšky 50 000 kč. Minimálna čiastka nie je limitovaná.

Poplatok z platieb realizovaný touto metódou je určený sadzobníkom podľa celkového objemu transakcií na platobnej bráne a termináloch. Celkový poplatok za odloženú platbu je nižší než pri platbe kartou. 

  • 0,59 % pre objem transakcií do 100 tis. Kč

  • 0,49 % pre objem transakcií 100 až 500 tis. Kč (od 1.6. pre objem 100 až 300 tis. Kč )

  • 0,39 % pre objem transakcií nad 500 tis. Kč (od 1.6. pre objem nad 300 tis Kč)

Odložená platba je aktivovaná zo strany Comgate automaticky. Ponuka odloženej platby sa zobrazuje zákazníkom v zozname platobných metód brány.

Pokiaľ ponuku platobných metód (platba kartou, platba online bankovým prevodom) prezentujete zákazníkovi v košíku, doporučujeme túto ponuku doplniť o Mall Pay. Do popisu platobnej metódy môžete uviesť “Kúpiť ihneď, zaplatiť za 14 dní” 
 

Odložená platba Mall Pay
Odložená platba Mall Pay

Informáciu a popis platby môžete umiestniť priamo pri cene tovaru. Zákazníci budú informovaný o možnosti odloženej platby už vo fáze rozhodovania sa o produkte. Táto informácia môže ovplyvniť zákazníka pre výber drahšieho produktu alebo pre väčší nákup. Doporučený popis pre prezentáciu na stránke produktu je “ Platbu môžete odložiť. Kúpiť ihneď a zaplatiť neskôr.”

Ďalšie informácie najdete v API dokumentacii.

Veríme, že vám nová platobná metóda privedie viac nových zákazníkov.