Odložená platba MALL Pay

Na platobnej bráne môžete novo využít odloženú platbu MALL Pay. Tá umožňuje zákazníkom e-shopov bezplatné odloženie úhrady nákupu až o 14 dní po doručení zásielky. E-shop získa financie ihneď po nákupe.

Overenie klienta prebieha veľmi jednoducho cez SMS kód. Schválenie odloženej platby trvá iba niekoľko sekúnd. Po úspešnom overení je informácia o schválení predaná do e-shopu a zákazník je presmerovaná na stránku s potvrdením o úhrade, tak ako v prípade ostatných platobných metódach. Zákazník má možnosť uhradiť platbu bezúročné a to behom 14 dní od doručenie zásielky na základe informácii, ktorú obdržal v e-mailu od MALL Pay. 

Pri odloženej platbe Mall Pay je možné využiť pre úhradu čiastky až do výšky 50 000 kč. Minimálna čiastka nie je omezená.
 

Poplatok z platieb realizovaný touto metódou je určený sadzobníkom podľa celkového objemu transakcií na platobnej bráne a termináloch. Celkový poplatok za odloženú platbu je nižší než u platby kartou. 

  • 0,59 % pre objem transakcií do 100 tis. Kč

  • 0,49 % pre objem transakcií 100 až 500 tis. Kč (od 1.6. pre objem 100 až 300 tis. Kč )

  • 0,39 % pre objem transakcií nad 500 tis. Kč (od 1.6. pre objem nad 300 tis Kč)

Odložená platba je aktivovaná zo strany ComGate automaticky. Ponuka odloženej platby sa zobrazuje zákazníkom v zoznamu platobných metód brány.

Pokiaľ ponuku platobných metód (platba kartou, platba online bankovým prevodom) prezentujete zákazníkovi v košíku, doporučujem túto ponuku doplniť o Mall Pay. Do popisu platobnej metódy môžete uviesť “Kúpiť ihneď, zaplatiť za 14 dní” 
 

Odložená platba Mall Pay
Odložená platba Mall Pay

Informáciu a popis platby môžete umiestniť priamo u ceny tovaru. Zákazníci budú informovaný o možnosti odloženej platby a už vo fáze rozhodovania sa o produkte. Táto informácia môže ovplyvniť zákazníka pre výber drahšieho produktu alebo pre väčší nákup. Doporučený popis pre prezentáciu na stránke produktu je “ Platbu môžete odložiť. Kúpiť ihneď a zaplatiť neskôr.”

Ďalšie informácie najdete v API dokumentacii.

Veríme, že vám nová platobná metóda donesie viac nových zákazníkov.